Ako správne čistiť produkty Apple

Súčasná svetová epidémia nového typu koronavírusu zasiahla aj svet najmodernejších technológií. V tejto súvislosti vydala spoločnosť Apple súhrn odporúčaní, v ktorých radí používateľom svojich produktov ako správne čistiť a dezinfikovať zariadenia s pomocou vybraných čistiacich a dezinfekčných prostriedkov.

V tomto období je čistenie a dezinfekcia technologických zariadení obzvlášť veľmi dôležitá, keďže telefóny, počítače, či notebooky sa stali neoddeliteľnou súčasťou našich životov, a ľudia sa ich neustále dotýkajú, a opakované ich berú do svojich rúk.

Keďže sa zariadenia značky Apple vyrábajú z rozličných druhov materiálov, majú aj rôzne produkty svoje špecifické požiadavky na ich čistenie. V nasledujúcom texte uvádzame niekoľko spoločných tipov a odporúčaní, ktoré sa vzťahujú na všetky produkty Apple:

  • Na čistenie zariadení používajte výhradne mäkkú handričku, ktorá nezanecháva vlákna. Nepoužívajte drsné handričky, uteráky, papierové utierky, ani iné podobné predmety.
  • Produkty nečistite použitím sily, aby ste ich nepoškodili.
  • Pri čistení odpojte všetky externé zdroje napájania, externé zariadenia a káble.
  • Produkty pri čistení udržujte v dostatočnej vzdialenosti od tekutín, ak sa pri jednotlivých produktoch neuvádza inak.
  • Venujte zvýšenú pozornosť pri použití čistiacich prostriedkov, aby sa do žiadneho z otvorov nedostala vlhkosť.
  • Na čistenie nepoužívajte aerosólové spreje, bielidlá ani abrazívne prostriedky.
  • Nikdy nestriekajte čistiace prostriedky priamo na produkt.

Podrobnejšie informácie ohľadom čistenia vašich Apple zariadení nájdete priamo na stránke výrobcu, kde okrem iného nájdete aj konkrétne odporúčanie vo vzťahu k jednotlivým produktom tejto značky: https://support.apple.com/sk-sk/HT204172?mod=article_inline

2020-03-12T13:51:48+00:00