Program výmeny batérie 13-palcového MacBooku Pro (bez Touch Baru)

Spoločnosť Apple zistila, že v obmedzenom počte 13-palcových MacBookov Pro (bez Touch Baru) môže dôjsť k zlyhaniu komponentu, čo môže spôsobiť zväčšenie vstavanej batérie. Nejde o bezpečnostný problém a spoločnosť Apple bezplatne vymení batérie, na ktoré sa vzťahuje tento program. Zariadenia, ktorých sa týka tento problém, boli vyrobené od októbra 2016 do októbra 2017. Nárok na výmenu sa určuje podľa sériového čísla produktu.

Nárok na výmenu

Pomocou nasledujúceho nástroja na kontrolu sériového čísla môžete zistiť, či sa program vzťahuje aj na vaše zariadenie. Ak má váš 13-palcový MacBook Pro (bez Touch Baru) sériové číslo, na ktoré sa vzťahuje tento program, spoločnosť Apple vám bezplatne vymení jeho batériu.

Tento program sa nevzťahuje na 13-palcové MacBooky Pro s Touch Barom ani na staršie 13-palcové modely MacBooku Pro.

Proces výmeny

Vyhľadajte autorizovaného poskytovateľa servisných služieb pre produkty Apple a požiadajte ho o výmenu batérie. 13-palcový MacBook Pro sa pred vykonaním akéhokoľvek servisného zásahu preskúma, aby sa overilo, či sa naň vzťahuje tento program a či je funkčný. Servis môže trvať 3 až 5 dní.

Ak máte otázky alebo potrebujete ďalšiu pomoc, kontaktujte podporu spoločnosti Apple.

V rámci prípravy MacBooku Pro na servis zálohujte svoje dáta.

Poznámka: Ak váš 13-palcový MacBook Pro vykazuje akékoľvek poškodenie, ktoré znemožňuje výmenu batérie, daný problém je potrebné vyriešiť pred výmenou batérie. V niektorých prípadoch môže byť takáto oprava spoplatnená.

Ďalšie informácie

Tento celosvetový program spoločnosti Apple nepredlžuje štandardnú záruku na 13-palcový MacBook Pro.

Ak si myslíte, že sa tento problém týka aj vášho 13-palcového MacBooku Pro a už ste za výmenu batérie zaplatili, môžete kontaktovať spoločnosť Apple so žiadosťou o vrátenie peňazí.

Program platí pre príslušné modely MacBooku Pro päť rokov od prvého maloobchodného predaja zariadenia.

2018-11-15T12:56:11+00:00